01-646 ul. Edwarda Jelinka 38

Top

ALT – opis alternatywny obrazka

SeoFly / ALT – opis alternatywny obrazka

ALT – opis alternatywny obrazka

Formalnie, jest to treść opisująca co znajduje się na zdjęciu/grafice. Technicznie, wskazanie dla przeglądarek i robotów Google w jaki sposób mają interpretować konkretne zdjęcia/grafiki. Fizycznie, tekst wyświetlany przez przeglądarkę w trybie dla osób niewidomych/słabowidzących. Faktycznie, często wykorzystywany do implementowania na podstronie słów kluczowych wykorzystywanych w pozycjonowaniu, często sformułowań nie gramatycznych bądź trudnych fraz, problematycznych do umieszczenia w metadanych lub treści na podstronie. Pomimo aspektu SEO, opis alternatywny powinien być zgodny z jego formalnym przeznaczeniem, oraz wykorzystywany w zgodzie z aspektem technicznym i fizycznym. W przypadku kilku zdjęć/grafik na jednej podstronie, powinny one posiadać różnorodne “Atrybuty ALT”, unikalne i niepowtarzające się. Przykładowe użycie opisu alternatywnego: <img src=”nazwa-pliku-graficznego.jpg” alt=”tutaj opisujemy grafikę”>.

Czym bardziej zwięzły opis, tym lepiej. W ramach atrybutu Alt możemy używać polskich znaków diakrytycznych.

Wykonaj bezpłatny audyt SEO swojej strony już Teraz!
Wprowadź adres URL swojej strony głównej lub dowolnej strony w swojej domenie i otrzymaj raport o jej działaniu w ciągu 30 sekund.


Share

Agencja SeoFly powstała w 2013 roku i jest częścią grupy marketingowej Good One. Podoba Ci się nasz blog? Zapisz się do naszego newslettera. Chcesz, abyśmy pomogli Ci wypromować biznes? Skontaktuj się ;-) kom. 510796217 mail. kontakt@seofly.pl